موکت نمدی

عرضه کننده موکت نمدی در تهران

یکی از قدیمی ترین انواع موکت، موکت نمدی است. دوام طولانی، قیمت مناسب و عایق گرما بودن از مهمترین مزایای موکت های نمدی است.
سالیان سال است که کفپوش های مختلفی از جمله قالی، قالیچه و موکت برای کف خانه ها استفاده می شود.
موکت که واژه ای فرانسوی است نوعی از کفپوش است که عمدتاً از الیاف مصنوعی مانند مواد اکریلیک، پلی پروپیلن و پلی استر ساخته می-شود. قیمت موکت با توجه به نوع و کیفیت الیاف مورد استفاده تعیین می شود.

انواع موکت

موکت ها بر اساس نحوه تولید به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

موکت نمدی

موکت نمدی چیست؟

موکتهای نمدی از انواع موکتهای بافته نشده هستند و الیاف در آنها به هم متصل شده است. در واقع تولید موکت نمدی همانند تولید نمد در روش سنتی است با این تفاوت که غلتکها و انواع دیگری از ماشین آلات و دستگاه های صنعتی جای نیروی انسانی را گرفتهاند.

تولید موکت نمدی

در تولید موکت نمدی ابتدا الیاف در هم تنیده می شود و رشته های آن توسط غلتک های زبر و دندانه دار از هم جدا شده و سپس الیاف جدا شده به روش نمد مالی سنتی چندین بار توسط غلتک های مختلف فشرده می شوند. عبور غلتک ها در دوام و فشرده سازی نمد بسیار مهم است. در تولید این نوع موکت هیچ بافتی صورت نمی گیرد، بنابراین، سرعت تولید آن بالاست.

موکت نمدی

ایجاد طرح روی موکت نمدی

از روش های مختلفی برای ایجاد طرح بر روی موکت نمدی می¬توان استفاده کرد که از مهمترین  ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح سوزنی
 • طرح زربافت
 • طرح چاپی
 • طرح حرارتی

موکت نمدی

مزایای موکت نمدی

 1.  ایجاد طرح و استایل خاص برای دکوراسیون منزل: با توجه به تنوع بالای طرح های موکت نمدی، از آن در جهت ایجاد فضای جدید در کوراسیون منزل با توجه به سلیقه و روحیه افراد می توان بهره گرفت.
 2.  امنیت و راحتی: موکت های نمدی بهترین کفپوش برای رفع لغزندگی سطح خانه و ایجاد ایمنی برای کودکان و سالمندان در محیط خانه است. بعلاوهً نرمی و راحتی آن باعث ایجاد فضای آسوده برای نشستن، راه رفتن و دراز کشیدن شده و لذت را برای اهل خانه به ارمغان می¬آورد.
 3.  عایق گرما: موکت های نمدی مقاومت به انتقال گرما داشته و در فصول سرد سال باعث گرم شدن فضای خانه شده و در فصول گرم نیز باعث می شود گرمای زمین به خانه منتقل نشود.
 4.  دوام طولانی: موکت های نمدی عمر بسیار طولانی دارند و نگهداری و نظافت آن ها ساده است.
 5.  قیمت مناسب: هزینه تولید این نوع از موکت بدلیل بافته نشدن کمتر است و خرید آن برای مصرف کنندگان مقرون بصرفه خواهد بود.
  انواع موکت های نمدی را می توان با مراجعه به سایت شرکت های تولیدکننده آن، براحتی انتخاب و تهیه نمود.