فروش موکت رنگی

خرید و فروش موکت رنگی

موکت نوعی کفپوش منسوج است که از گذشته، بخاطر راحتی که در فضای منزل ایجاد می کند مورد توجه مردم بوده است. فروش موکت رنگی به دلیل امکان ایجاد هماهنگی با مبلمان و سایر عناصر در دکوراسیون منزل، رونق فراوانی دارد.
موکت به دلیل تنوع در طرح و رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی و ایجاد هماهنگی با مبلمان استفاده می شود. امروزه علیرغم رونق سایر کفپوش های سخت نظیر سرامیک و پارکت، اما موکت هنوز هم به عنوان بهترین گزینه برای کفپوش های ادارات، هتل ها و سالن های آمفی تئاتر استفاده می شود.
براساس نوع الیاف، نوع بافت و روش رنگ کردن موکت به انواع مختلفی تقسیم می¬شود.

فروش موکت رنگی

انواع موکت بر اساس روش رنگ کردن

  • رنگرزی قبل از بافت: در این روش موکت با استفاده از نخ های رنگ شده بافته می شود.
  • رنگرزی محلول: در تولید موکت با الیاف مصنوعی، رنگدانه ها به محلول پلیمر مذاب اضافه می شوند.
  • رنگرزی نخ: در این روش پس از تولید الیاف و قبل از بافت، رنگ کردن الیاف در وان انجام می شود.
  • رنگرزی پس از بافت: در این روش موکت پس از بافته شدن رنگ می شود.

فروش موکت رنگی

نکات مهم در انتخاب موکت رنگی

انتخاب طرح و رنگ موکت در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین، توصیه های کلی برای انتخاب مناسب وجود دارد که در ذیل به طور خلاصه به مهمترین آن ها اشاره می شود.

  1.  برای اتاق های کوچک موکت های تک رنگ گزینه بهتری است و برای فضاهای بزرگ موکت های طرح دار مناسبترند.
  2.  موکت های تیره، فضای اتاق را کوچکتر نشان می دهند چراکه باعث می شود دیوارها نزدیک تر به نظر برسند. این درحالیست که موکت هایی با رنگ روش فضای مورد نظر را بزرگتر جلوه می دهد. البته که نظافت موکت های روشن سخت تر است.
  3.  برای انتخاب رنگ توصیه می شود از رنگ های خنثی استفاده کنید تا براحتی بتوانید سایر عناصر منزل را با رنگ های مختلف انتخاب و کار ساده تری در ایجاد طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشید چراکه رنگ خنثی با سایر رنگ ها به سادگی هماهنگ می شود.
  4.  ماندگاری و دوام موکت هایی با رنگ خنثی بیشتر است.
  5.  به دلیلی خطای دید، رنگ موکت در مغازه تیره تر از منزل خواهد بود، بنابراین، در هنگام انتخاب و خرید محصول این نکته مهم را در نظر بگیرید.

فروش موکت رنگی

خرید و فروش موکت رنگی

امروزه، کارخانه های تولید موکت در نقاط مختلف کشور به تولید انواع موکت با طرح ها و رنگ های مختلف می پردازند. علاوه بر نمایندگی های فروش کارخانجات بزرگ، فروشگاه های اینترنتی معتبر نیز با کارشناسان فروش خُبره، کار خرید و فروش موکت رنگی را انجام می دهند. برای انتخاب موکت مناسب، می توان با مشاوران و کارشناسان فروش این سایت ها تماس گرفت.