موکت ضخیم

خرید اینترنتی موکت ضخیم

موکت ضخیم یکی از انواع موکت است که برای مکان های سردسیر و پرتردد بسیار مناسب است. برای تشخیص کیفیت این نوع موکت، باید تعداد گره های پشت موکت را بررسی کرد. هرچه تعداد گره بیشتر باشد کیفیت موکت نیز بالاتر است.
علیرغم رونق کفپوش های جدید نظیر سرامیک، پارکت و لمینیت در دو دهه ی اخیر، موکت همچنان طرفداران خاص خود را دارد. بتازگی نیز استفاده از موکت در ساخت آپارتمان های لوکس بویژه برای اتاق خواب رونق خاصی گرفته است.

موکت ضخیم

انواع موکت :

 • موکت های پرزبلند: به این موکت ها، فرش شَگی هم می گویند. این موکت ها برای مناطق سرد کشور بسیار مناسب است چرا که ضخیم بوده و به فرش های ماشینی شباهت دارد. تمیزکردن این موکت ها سخت است چرا که آشغال ها در فضای پرزها گیر می کند. در خانواده-هایی که بچه های کوچک دارند استفاده از این نوع موکت مناسب نیست.
 • موکت های کبریتی: قدیمی ترین انواع موکت با قیمت ارزان، موکت های کبریتی هستند. این موکت ها قطر کم دارند و زبر هستند.
 • موکت های طرح دار: این موکت ها در انواع و اقسام مختلف با طرح-های کلاسیک یا مدرن تولید می شوند و این قابلیت را دارند که با هر نوع فضا و دکوراسیونی قابل تطبیق هستند. این موکت ها علاوه بر کاربرد در منازل در هتل ها، سالن های آمفی تئاتر و کنفرانس قابل استفاده هستند. انواع خارجی این نوع از موکت، اغلب از کشورهای ترکیه و بلژیک به کشورمان وارد می شود.

موکت ضخیم

کاربرد موکت ضخیم

 1.  در فضاهای پرتردد نظیر راهرو یا نشیمن از موکت های ضخیم و بادوام بالا باید استفاده نمود.
 2.  در فضاهای سرد و در مناطق سردسیر کشور بهتر است از موکت های ضخیم استفاده نمود.
 3.  در مکان های پرسر و صدا از موکت های ضخیم به عنوان عایق صدا می توان استفاده کرد.

ویژگی های کلی موکت

تقریباً تمامی انواع موکت ویژگی های کلی زیر را دارا می باشند.

 • ضدالکتریسته
 • غیرقابل اشتعال
 • مقاومت در برابر سایش و خاک
 • عایق صدا و حرارت
 • انعطاف پذیر
 • رنگ ثابت

موکت ضخیم

خرید اینترنتی موکت ضخیم

امروزه با نفوذ بالای اینترنت در کشور، بازار خرید و فروش کالاها به صورت اینترنتی نیز رونق زیادی گرفته است. فروشگاه های اینترنتی انواع و اقسام کالاها با برندهای مختلف را با قیمت های مناسب به مصرف کنندگان عرضه می کنند. با این روش مصرف کنندگان در وقت و انرژی خود صرفه جویی کرده و در کمترین زمان ممکن کالای مورد نظر خود را درب منزل تحویل می گیرند.
موکت نیز در کنار سایر کالاها به صورت اینترنتی به خریداران عرضه می-شود. لذا، مصرف کنندگان می توانند با مراجعه به سایت های فروش اینترنتی این محصول، موکت مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.